Program

Zwiedzanie wystawy „Chcemy całego życia. Feminizmy w sztuce polskiej” Grupa I

dr Roman Nieczyporowski

21 grudnia o godz. 10:30

Zwiedzanie wystawy „Chcemy całego życia. Feminizmy w sztuce polskiej” Grupa I

dr Roman Nieczyporowski

21 grudnia o godz. 10:30

Informacje

  •   21 grudnia o godz. 10:30
  •   Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie (ul. Plac Zdrojowy 2)
  •   Liczba wolnych miejsc: 3 z 35
  •   Cena: 35 zł

Opis

„Chcemy całego życia. Feminizmy w sztuce polskiej to wystawa, której celem jest zapoznanie publiczności ze współczesną i historyczną sztuką zaangażowaną w aktywizm emancypacyjny, a także sztuką odwołującą się do kobiecych doświadczeń społecznych, politycznych i zawodowych. Wystawa przedstawia rozwój tych tendencji w czasach PRL-u, w okresie transformacji ustrojowej i we współczesnej Polsce. Jest z jednej strony eksperymentem w budowaniu międzypokoleniowych koalicji feministycznych, z drugiej zaś  analizuje sztukę feministyczną w Polsce, rozumianą jako wspólnota idei, aspiracji i praktyk. Nawiązuje w ten sposób do koncepcji historii jako wielogłosowej opowieści konstruowanej zawsze z perspektywy dzisiejszych zmagań, pytań i problemów, oraz bieżących wydarzeń".

źródło: Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie

Naszym przewodnikiem po wystawie będzie dr Roman Nieczyporowski, historyk sztuki, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

 

 

Prowadzący

dr Roman Nieczyporowski – historyk i teoretyk sztuki, studiował historię sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a historię na Uniwersytecie Gdańskim. Członek Zarządu Fundacji im. Dr Katarzyny Cieślak, należy również do Stowarzyszenia Historyków Sztuki, Polskiego Towarzystwa Estetycznego, Polskiego Towarzystwa Filologicznego, Hembygsförening (Szwedzkiego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami) oraz... Polskiego Związku Alpinizmu (jest członkiem Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto”). Pracuje w Międzywydziałowym Instytucie Nauk o Sztuce Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W obszarze jego zainteresowań badawczych znajdują się kulturowo-społeczne aspekty sztuki współczesnej.

Serwis wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka).