Program

Autobus do kultury. Wyjazd do NOSPR-u w Katowicach

8 grudnia o godz. 07:30

Autobus do kultury. Wyjazd do NOSPR-u w Katowicach

8 grudnia o godz. 07:30

Zapisz się na ten wykład

Zaloguj się

Zostań słuchaczem Akademii 30+

Informacje

  •    8 grudnia o godz. 07:30
  •   NOSPR w Katowicach
  •   Liczba wolnych miejsc: 243 z 290

Opis

Planowaliśmy taki wyjazd już kilka lat temu, ale niestety pandemia pokrzyżowała nam szyki. 5 września trzeba będzie "zapolować" na bilety, ale miejmy nadzieję, że się uda. Nastawiłem budziki, alarmy i wszystko, co wydaje jakiś dźwięk, aby o tej dacie mi przypomniały :). 

W programie koncertu:

Édouard Lalo
Uwertura do opery „Le roi d’Ys”
 
Antonín Dvořák
Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104
 
Hector Berlioz
Symfonia fantastyczna
 
 
Dodajmy, gwoli zachęty, że Narodowa Orkiestra Polskiego Radia w Katowicach została przyjęta do międzynarodowej organizacji ECHO, skupiającej najlepsze sale koncertowe Europy. NOSPR stała się więc częścią sieci 21 najbardziej opiniotwórczych instutucji w świecie europejskiej muzyki klasycznej!
 
W sobotę wybierzemy się do Muzeum Śląskiego i zwiedzimy również z profesjonalnym przewodnikiem śląską aglomerację (m.in. słynną dzielnicę Nikiszowiec). 
Jaka będzie cena tego wyjadu, trudno na razie powiedzieć. Postaram się jak najszybciej zebrać wszystkie koszty i tę cenę Państwu podać. 
 
Ale na razie (bez żadnych zobowiązań) prosze się oczywiście na ten wyjazd zapisywać. To pozwoli nam zorientować się, czy jest sens tę eskapadę organizować (liczymy, że tak :)).  
 
pk
 

Serwis wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka).