Program

Współczesna proza rosyjska – nurty, gatunki, przedstawiciele

dr Liliana Kalita

16 października o godz. 17:00

Współczesna proza rosyjska – nurty, gatunki, przedstawiciele

dr Liliana Kalita

16 października o godz. 17:00

Informacje

  •   16 października o godz. 17:00
  •   platforma Zoom
  •   Liczba wolnych miejsc: 70 z 100
  •   Cena: 15 zł

Opis

Współczesna (najnowsza) literatura rosyjska to zjawisko na miarę naszych czasów – cechuje się wielością tematów i problemów, jakie porusza, hybrydycznością gatunkową i autorską stylistyką. Funkcjonuje zarówno w sferach wysokiej kultury, ale też niemniej ciekawe są jej propozycje skierowane do masowego odbiorcy. Pomiędzy tymi przestrzeniami jest miejsce dla tzw. literatury środka (beletrystyki), która zadowoli zarówno wybrednego czytelnika, jak i zwolennika treści o charakterze czysto rozrywkowym. Zmieniły się czasy, bohater, funkcje literatury. Niezmienne pozostało jedno – człowiek, jako podmiot obserwacji, estetycznego namysłu i wizji na przyszłość.

dr Lilianna Kalita

UWAGA! Wykład skierowany jest przede wszystkim do uczestników naszego Saloniku literackiego, bo w tym roku zajmować się będziemy najnowszą prozą rosyjską (listę książek, które będziemy czytać, zaproponowała nam dr Kalita). 

http://akademia30plus.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=1960

To spotkanie ma być wstępem do naszych późniejszych zmagań ze współczesną literaturą rosyjską.

Ale oczywiście w wykładzie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. Udział w wykładzie nie nakłada również obowiązku uczestniczenia w salonikach literackich :). 

Prowadzący

dr Liliana Kalita – adiunkt w Zakładzie Rosjoznawstwa, Literatury i Kultury Rosyjskiej w Instytucie Rusucystyki i Studiów Wschodnich na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego; autorka licznych artykułów na temat współczesnej literatury rosyjskiej, a także książki "Wybrane zagadnienia z najnowszej prozy rosyjskiej" (2020).

Serwis wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka).