Program

Pożegnanie z Profesorem w Lidzbarku Warmińskim

7 września 2024 o godz. 08:30

Pożegnanie z Profesorem w Lidzbarku Warmińskim

7 września 2024 o godz. 08:30

Informacje

  •    7 września 2024 o godz. 08:30
  •   Lidzbark Warmiński

Opis

Zaczynaliśmy peregrynować po Polsce z prof. Zbigniewem Mikołejką w 2013 roku. Na początek była oczywiście Warmia z drogim sercu Profesora Lidzbarkiem Warmińskim i wraże Mazury, ale to tylko zdawkowo (Wilczy Szaniec).

Teraz przed nami wrzesień bez corocznej wycieczki... Aby tę bolesną pustkę czymś wypełnić, pojedziemy 7 września do Lidzbarka Warmińskiego.

W sobotę zwiedzimy wspólnie Zamek Biskupów Warmińskich, potem zjemy obiad (też wspólnie, zarekomendowano mi kilka miejsc, do których podzwonię, a w zasadzie już podzwoniłem), a godz. 17.00 udamy się od Oranżerii Kultury na imprezę wspominkową (data została już oficjalnie ustalona z p. Anna Puszcz, szefową Oranżerii). To spotkanie będzie miało charakter otwarty, będą w nim mogli uczestniczyć również mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego. Na dopracowanie formuły spotkania mamy jeszcze trochę czasu.

Na wspominanie Profesora w naszym „akademiowym” gronie mamy z kolei całą noc, bo w Lidzbarku będziemy przecież nocować.    

Nocleg zarezerwowałem w Domu Pielgrzyma, który jest podobno miejscem do noclegu bardzo przyzwoitym (ale nie w tym sensie, choć w tym chyba też; to jest miejsce przyzwoite w każdym sensie). Zarezerwowałem tam wstępnie 36 miejsc, bo część słuchaczy chyba się nieco tego miejsca przestraszyła. Ale znając poczucie humoru Profesora, pewnie by tej naszej noclegowej decyzji ochoczo przyklasnął. W każdym razie takiej pielgrzymki jak nasza w Lidzbarku jeszcze nie było i pewnie długo nie będzie. Szkoda tylko, że odbędzie się to bez Profesora… To znaczy Profesor z nami będzie, ale nie tak, jak być powinien…

Pan Kierownik

Serwis wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka).