Program

Rejs na Alandy

15 czerwca 2024 o godz. 08:30

Rejs na Alandy

15 czerwca 2024 o godz. 08:30

Informacje

  •   15 czerwca 2024 o godz. 08:30
  •   miejsce zbiórki: Sztokholm

Opis

W zeszłym roku słuchacze Akademii popłynęli dwoma jachtami na Bornholm. W tym roku planowany jest rejs trzema łódkami na Wyspy Alandzkie (archipelag na Morzu Bałtyckim u wejścia do Zatoki Botnickiej).

Uwaga! Akademia 30+ nie jest organizatorem tej wyprawy, ale możemy przyjąć, że obejmuje ją patronatem.

Rejs organizują słuchacze Akademii i doświadczeni żeglarze: Piotr Romer i Marek Szałkiewicz. I dodajmy też, bo to istotne: wyprawa organizowana jest po kosztach, nikt na niej nie zarabia ani złotówki. 

A szczegóły przedstawiają się tak:

Termin: od 15 do 22 czerwca  

Orientacyjny koszt: 4500 zł + 2500 zł zwrotnej kaucji za czarter (cały koszt wyprawy będzie podzielony na trzy raty)

Organizator nie zapewnia zakupu biletów lotniczych, ale koszt przelotu jest uwzględniony w całkowitej cenie rejsu.

Rejs rozpoczyna się i kończy w Sztokholmie, skąd wyruszymy na północ Bałtyku, aby odwiedzić fiński archipelag Wysp Alandzkich. Dokładna godzina i miejsce zaokrętowania i wyokrętowania będzie podany w późniejszych informacjach.

Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane (łódkami dowodzić będą doświadczeni żeglarze).

Będziemy płynąć w trzy balastowe jachty w pełni przystosowane do ciągłej żeglugi morskiej. Każdy jacht wyposażony jest w trzy kabiny, w każdej kabinie jest  dwuosobowa koja i niewielka przestrzenią na rzeczy osobiste, łazienka,  morska toaleta, dobrze wyposażoną kuchnia ze zlewem, lodówką, kuchenką, oświetleniem i zasilaniem 12V. Na jachtach będzie ogrzewanie.

Na północy Bałtyku o tej porze roku należy się spodziewać korzystnych warunków pogodowych, może być jednak zimno, więc należy być wyposażonym w cieplejszą odzież, w szczególności taką, która chroni przed wiatrem.

Uwaga! Pierwszeństwo w zaokrętowaniu na jachty mają osoby, które w zeszłym roku płynęły na Bornnholm. Ale w tym roku ma być jedna łódka więcej, więc można założyć, że 6 lub 7 miejsc będzie do obsadzenia.

Kto ma ochotę pobujać się na morzu, niech się wpisuje na listę. Jeśli chętnych będzie więcej niż miejsc, o zakwalifikowaniu się na listę decydować będzie frekwencja na zajęciach lądowych. No co zrobić...

pm

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka).