Program

Akademia na językach. Italiano (spotkanie na Zoomie)

Amina Niepsuj-Wood

12 czerwca 2024 o godz. 18:00

Akademia na językach. Italiano (spotkanie na Zoomie)

Amina Niepsuj-Wood

12 czerwca 2024 o godz. 18:00

Informacje

  •   12 czerwca 2024 o godz. 18:00
  •   platforma Zoom

Opis

Il professor Zbigniew Mikołejko ha detto che ci vogliono 30 anni per conoscere bene l'Italia. Siamo certi che conoscere l'italiano faciliti la conoscenza di questo bellissimo paese e riduca questo tempo ad almeno 20 anni :).
Fortunatamente, ci vuole meno per conoscere la lingua italiana. Vi invitiamo a partecipare alla nostra Akademia na językach. 

Il moderatore del nostro incontro è Amina Niepsuj-Wood

Prowadzący

Amina Niepsuj-Wood – urodziła i wychowała się na Warmii, ale od wielu już lat związana jest z Trójmiastem. Językiem włoskim zainteresowała się w liceum, choć w szkole nie za wiele zdołała się nauczyć. W czasie studiów na politechnice opiekowała się włoskimi studentami Erasmusa i próbowała składać włoskie zdania z mniejszym lub większym sukcesem. Fascynacja językiem włoskim była jednak na tyle silna, że ukończyła również studia licencjackie o specjalności translatoryka. Spędziła jeden semestr na uniwersytecie w Messynie na Sycylii, pracowała też przez kilka lat w korporacji, obsługując rynek włoski. Jest osobą otwartą, lubi słuchać ludzi i z nimi rozmawiać. Niezwykle cieszy ją perspektywa prowadzenia włoskich konwersacji z osobami zafascynowanymi Italią. Na co dzień zajmuje się pracą w sektorze IT, a w wolnym czasie uwielbia długie spacery nad morzem, relaks przy układaniu puzzli lub dobrej książce oraz podróże (zarówno te małe, jak i duże).

Serwis wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka).