Program

Koncert na zakończenie… 15. roku działalności Akademii 30+! Ballady jazzowe w wykonaniu Pawła Kowalskiego (fortepian) i Piotra Barona (saksofon tenorowy)

22 czerwca 2022 o godz. 18:30

Koncert na zakończenie… 15. roku działalności Akademii 30+! Ballady jazzowe w wykonaniu Pawła Kowalskiego (fortepian) i Piotra Barona (saksofon tenorowy)

22 czerwca 2022 o godz. 18:30

Informacje

  •   22 czerwca 2022 o godz. 18:30
  •   Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku (sala kameralna na Ołowiance)

Opis

W programie m.in. utwory Richarda Rodgersa, Carlosa Santany, George’a Gershwina, Antonio Carlosa Jobima, Jaya Livingstona, Krzysztofa Komedy, ale również… Fryderyka Chopina i Ludwiga van Beethovena.

UWAGA! Przed wjazdem na parking filharmonii proszę pobrać bilet z parkometru. Na wyjazd dostaną od nas Państwo osobne bilety, które nie wymagają uiszczenia opłaty parkingowej (tzw. wyjazdówki będzie można pobrać u osób sprawdzających listę obecności przed wejściem na salę koncertową).

 

Paweł Kowalski – jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów. Wykonuje ponad czterdzieści utworów na fortepian i orkiestrę – od Mozarta i Chopina przez Panufnika i Kilara do Góreckiego. Gra również muzykę filmową oraz jazz. Studiował w Kolonii, Warszawie oraz w Vancouver. Występował w 40 krajach na 4 kontynentach. Koncertował m.in. w  Salle Pleyel w Paryżu, Konzerthaus w Berlinie, Tonhalle w Zurychu, Konserwatorium Królewskim w Brukseli, Conservatori Superior w Palma de Mallorca, Auditorio Mozart w Saragossie, Palau de la Musica w Walencji. Występował z orkiestrą Sinfonia Varsovia pod dyrekcja Yehudi Menuhina, z orkiestrami radiowymi w Berlinie, Oslo, Zagrzebiu, Katowicach i Warszawie oraz z orkiestrami filharmonicznymi w Europie. W swoim dorobku ma płyty z utworami Chopina, Beethovena, Brahmsa, Zarębskiego i Panufnika. Jest jurorem sześciu międzynarodowych konkursów pianistycznych.

 

Piotr Baron – saksofonista , kompozytor, pedagog, dyrektor Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus, jeden z najważniejszych polskich saksofonistów i liderów polskiej muzyki jazzowej. Od ćwierćwiecza w ścisłej czołówce ankiety „Jazz Top” magazynu „Jazz Forum”, zwycięzca tejże w roku 2015, w kategorii saksofon barytonowy.

Brał udział w nagraniu około 100 płyt (m.in. z Artem Farmerem, Eddiem Hendersonem, Victorem Lewisem i Johnem Hicksem), a także w szeregu przedsięwzięć z pogranicza jazzu i muzyki poważnej.

Współpracuje z czołowymi europejskimi grupami jazzowymi (m.in. Piotr Wojtasik Group czy Jaromir Honzak Quartet East). Komponował również muzykę dla teatrów  (m.in. dla Wrocławskiego Teatru Lalek, Narodowego Teatru Starego w Krakowie i Wrocławskiego Teatru Współczesnego).

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka).