Wykład prof. Ciechowicza

Opinie i komentarze na temat wykładów (wykładowców również), warsztatów i innych zajęć organizowanych przez Akademię 30+

Moderator: pablo

pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Wykład prof. Ciechowicza

Post autor: pablo »

Profesor mówił, że po nieudanym spektaklu wraca do domu i aż kipi ze złości. Ja tak mam po nieudanych i słabych wykładach. Takich jak wczorajszy... :x
Zamiast wykładu o historii teatru w Gdańsku wysłuchaliśmy przesłodzonej pogadanki na temat Fundacji Theatrum Gedanense. I apologii prof. Limona.
No to wlejmy łyżkę dziegciu do tej beczki miodu.

http://gdansk.naszemiasto.pl/wydarzenia/1014210.html

A przecież o samym Teatrze Wybrzeże można by opowiadać godzinami niezwykle ciekawe historie! Przecież w latach 50. przyjechała do Gdańska Lidia Zamkow z grupą świetnych młodych aktorów: Kaliną Jędrusik, Zbigniewem Cybulskim, Leszkiem Herdegenem i Bogumiłem Kobielą. Potem była dyrekcja Zugmunta Hubnera. I spektakle Wajdy, Korzeniewskiego i Swinarskiego. I świetny "Ulisses", którego przyjeżdżała oglądać cała teatralna Polska... A Bim-Bom?

Półtorej godziny to aż nadto, aby o tym wszystkim ciekawie opowiedzieć. No cóż...
aniam
Posty: 31
Rejestracja: 10 gru 2009, o 22:36
Kontakt:

Re: Wykład prof. Ciechowicza

Post autor: aniam »

Panie magistrze ;) niech się pan tak nie wścieka :) nie było aż tak źle ... to był rzeczywiście wykład promocyjny kilku wydawnictw i jednaj fundacji... Pan prof. chyba nas troszkę nie docenił.... No ale czegoś się tam jednak dowiedziałam, więc warto było... a że można było więcej? TAK można było ...
Ja proponuję na przyszłość więcej zajęć praktycznych :D czyli wspólnych wyjść do teatru i potem rozmów o tym co widzieliśmy !!!
Pozdrawiam :)
pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Re: Wykład prof. Ciechowicza

Post autor: pablo »

Już mi trochę przeszło... Ale ja po prostu bardzo nie lubię, kiedy słuchaczy A30+ nie traktuje się poważnie i oferuje się im niezobowiązującą pogadankę zamiast porządnego, akademickiego wykładu. Na szczęście nie zdarza się to zbyt często...
Przed nami wykłady prof. Bartosia i prof. Mikołejki, którzy traktują nas, jak mogliśmy się już przekonać, bardzo poważnie.
To humor mi się poprawi :(
Gosia
Posty: 56
Rejestracja: 1 gru 2009, o 21:36
Kontakt:

Re: Wykład prof. Ciechowicza

Post autor: Gosia »

A ja przyznam, że żałuję, że odwołałam zajęcia, aby przyjechać na ten wykład - oglądanie książek i wiadomości, ktore są ogólnie dostępne np na trojmiasto.pl to chyba nie zakres wiadomości dla Akademiowiczów.
Czekam na Bartosia:)
"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość