Wykład dr Katarzyny Skrzypińskiej

Opinie i komentarze na temat wykładów (wykładowców również), warsztatów i innych zajęć organizowanych przez Akademię 30+

Moderator: pablo

pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Wykład dr Katarzyny Skrzypińskiej

Post autor: pablo »

Spodziewałem się raczej jakiejś uogólnionej generalizującej narracji na temat wpływu wierzeń na poczucie szczęścia czy zadowolenia z życia... Zaprezentowane wyniki badań jakoś mnie nie przekonują. Wiara Polaków jest raczej mroczna, depresyjna. A tu okazało się, że koreluje z miłością, radością, zadowoleniem z życia... Coś mi tu nie gra... :?:
jagat
Posty: 34
Rejestracja: 2 gru 2009, o 15:32
Kontakt:

Re: Wykład dr Katarzyny Skrzypińskiej

Post autor: jagat »

Szkoda, że nie mogłam być na wykładzie, ale też mi nie gra. Może mamy zaburzone postrzeganie ;) ??
aniam
Posty: 31
Rejestracja: 10 gru 2009, o 22:36
Kontakt:

Re: Wykład dr Katarzyny Skrzypińskiej

Post autor: aniam »

Na ogół jestem zachwycona wszystkim co prezentuje Akademia... niestety tym razem byłam baaaardzo rozczarowana !!!! Pani doktor po długim wywodzie udowodniła, że duchowni są bardziej uduchowieni niż ludzie sukcesu, a emeryci z domu starców mają mniejsze poczucie szczęścia niż inni... Były tabele i wykresy, z których nic nie zrozumiałam, a tylko nabrałam przekonania, że prowadzenie badań, które prowadzą do tak oczywistych wniosków jest bezcelowe...
pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Re: Wykład dr Katarzyny Skrzypińskiej

Post autor: pablo »

aniam pisze:Na ogół jestem zachwycona wszystkim co prezentuje Akademia... niestety tym razem byłam baaaardzo rozczarowana !!!!
W Akademii coś nie mamy szczęścia do wykładów z psychologii :cry: (poza bardzo dobrym wykładem dr. Szulca o narkotykach, ale to już było dawno i pamiętają to tylko najstarsi słuchacze A30+). Aż boję się piątku :?
W maju przyjedzie do nas prof. Rafał Ohme z SWPS we Wrocławiu. To jest bardzo znane nazwisko. Zawsze chętnie i z zainteresowaniem czytam teksty Profesora publikowane np. na łamach "Polityki". Mam nadzieję, że ten wykład usatysfakcjonuje wszystkich miłośników psychologii (choć proszę nie zapominać, że królową nauk nadal jest filozofia, a filozoficzną ekipę na ten semestr mamy niezwykle mocną: prof. Tadeusz Bartoś i prof. Zbigniew Mikołejko).
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość