Ankieta nie dla prymusów. WYNIKI

Opinie i komentarze na temat wykładów (wykładowców również), warsztatów i innych zajęć organizowanych przez Akademię 30+

Moderator: pablo

pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Ankieta nie dla prymusów. WYNIKI

Post autor: pablo »

Dlaczego nie uczestniczy Pani/nie uczestniczy Pan (lub obecnie uczestniczy znacznie rzadziej niż dawniej) w zajęciach Akademii 30+?


Ta forma aktywności przestała być dla mnie atrakcyjna 4,44%
Tematy wykładów proponowane przez Akademię 30+ nie wydają mi się interesujące 22,22%
Nie odpowiada mi profil zapraszanych wykładowców 3,33%
Zajęcia są za drogie 5,56%
Z uwagi na istniejące nadal niebezpieczeństwo zarażenia się wirusem COVID-19 staram się unikać dużych skupisk ludzkich 2,22%
W czasie pandemii przyzwyczaiłam się/przyzwyczaiłem się do uczestnictwa w zajęciach na platformie Zoom i taka formuła wykładowa wydaje mi się atrakcyjniejsza 15,56%
Inny powód. Jaki?* 46,67%

Brak czasu
Zmiana harmonogramu aktywności zawodowej
W czasie pandemii zaangażowałem się w inne działania które kolidują z terminami wykładów i innych zajęć w A30+. Bardzo ubolewam że nie mogę brać udziału w wielu interesujących propozycjach jakie ostatni musiałem opuścić. Zamierzam się poprawić w dającej się przewidzieć przyszłości.
Chwilowa wyprowadzka do innego miasta
Godzina rozpoczęcia zajęć zaczęła być dla mnie trudna do osiągnięcia. Godzina 19.00 byłaby optymalna
Brak czasu, więcej pracuję i często jestem zmęczona
Większe niż kiedyś obłożenie obowiązkami. Wpisuję do kalendarza wszystkie wykłady Akademii i bardzo żałuję, gdy kolejny przechodzi mi koło nosa.
Wykłady odbywają się najczęściej w piątki, co koliduje z innymi aktywnościami towarzyskimi
Starzeję się
Najpierw ciąża, potem proza życia... Obecnie córka ma 8 miesięcy i jest wymagającym dzieckiem (trochę "high need baby"). Nadal jest karmiona piersią, więc nie mogę jej zostawić na dłużej. Źle to znosi. Na wykłady z pewnością powrócę, nie mogę się doczekać tego momentu, gdy będę miała trochę życia znów dla siebie. Ale to może potrwać jeszcze z rok...
termin zawsze piątek
zajęte piątki
Przez większość czasu zajecia były dostępne tylko dla osob zaszczepionych!
Bogactwo oferty - w mieście powstały nowe instytucje kultury, które mają podobną ofertę za darmo. Jednak na następny wykład prof. Mikołejki w Akademii 30+ na pewno się wybiorę:-)
Wyprowadziłam się za miasto i jest mi trudniej zdążyć na wykłady. Brałabym chętnie udział w wykładach zdalnych
obniżenie nastroju z powodu covid + wojna, trudność w mobilizacji do czegokolwiek, czyli sprawy osobiste - a Akademia jest super !
Nie mogę znaleźć czasu
Wykłady są atrakcyjne nadal. Wybieram te bliżone do nauk scisłych lub popartych liczbami (+statystyki): astronomia, fizyka, ale i socjologia
Zmiana miejsca zamieszkania .
Brak wykładów z przedmiotóew ścisłych:matematyka,fizyka, chemia oraz biologicznych,medycznych.
Kolidowanie z godzinami pracy
13 grudnia miałem operację biodra. Później 3 tygodnie szpital rehabilitacyjny. Nina Kania sama nie chciała jeździć. Wracamy na wykłady
W czasie trwania pandemii wyprowadziliśmy się na wieś 95 km od Gdańska ,próbuje uczestniczyć w zajęciach na platformie Zoom
Jestem po i przed operacją
problemy rodzinne
Wędrówka w zimnie, deszczu, wietrze i ciemności na przystanek komunikacji miejskiej wpływa zniechęcająco
Zmiana miejsca zamieszkania
Zajęcia na platformie Zoom dają mi możliwość częstszego udziału w wykładach ze względów czasowych
wykłady Akademii 30+ najczęściej odbywają się w piątki, co - w moim wypadku - często koliduje z seminariami dyplomowymi na uczelni
W sumie to jest kilka powodów. Od początku pandemii pracuję zdalnie, teraz 4 dni w tygodniu i z domu mam dłuższy dojazd na wykłady. Nie kupuję miesięcznego, więc dochodzi koszt dojazdów (chociaż to jest najmniej ważne). Forma zajęć na Zoom jest z powyższych powodów wygodniejsza, ale także to duża oszczędność czasu przeznaczonego na dojazd. Jednak często są to też inne powody osobiste, np. rehabilitacja z której jeszcze przez jakiś czas muszę korzystać przez 2 popołudnia w tygodniu.
Bardzo często praca, niestety
Preferuję zajęcia na Zoomie. Nie tracę czasu i pieniędzy na dojazdy
Nic się sie zmieniło, jesteśmy wdzięczni,że możemy przyjść na Uniwersytet, oczywiście stres przed covidem jest, ale są maseczki
Nie pasuje mi godzina i tematy wykładów mnie nie interesują
Mieszkam poza Trójmiastem i rzadko terminy wykładów pokrywają się w moimi pobytami w Gdańsku
Problemy osobiste i zdrowotne
Odległość do sali wykładowej. W moim przypadku 450 km. Ale od czasu do czasu będę zaglądał. Pozdrawiam
Mam szereg innych aktywności i nie wyrabiam
Mieszkam częściowo za granicą, terminy zajęć nie zawsze przypadają na czas mojego pobytu w Gdańsku, byłabym zainteresowana, żeby jak najwięcej spotkań, było również do zobaczenia na Zoomie
Choroba

Co musiałoby się zmienić w sposobie funkcjonowania Akademii 30+, aby zaczęła Pani/zaczął Pan ponownie uczęszczać na wykłady?

W programie musiałoby być więcej wykładów z nauk ścisłych i przyrodniczych 26,67%
Wykłady musiałaby być tańsze 4,44%
Większość wykładów musiałyby się odbywać na platformie Zoom 27,78%
Musiałoby zniknąć całkowicie niebezpieczeństwo zarażenia się wirusem COVID-19 2,22%
Nie przewiduję powrotu do uczestnictwa w wykładach Akademii 30+ 0,00%
Zmianie musiałoby ulec* 38,89%

NIC - wstrzymanie uczestnictwa wynikało z przyczyn niezależnych ani od Państwa, ani ode mnie
Według mojej oceny nic nie musi ulegać zmianie. Zmianie musi ulec mój plan zajęć
Formuła jest dobra, tylko w piątek są też inne wydarzenia i coś trzeba wybrać. Ale niedługo emerytura, więc będzie lepiej z frekwencjaą
Prosimy o więcej wykładów filozoficznych, teologicznych i społeczno-politycznych. Może kosztem wykładów o sztuce
Godzina rozpoczęcia zajęć - 19.00
mój tryb życia
Dzień tygodnia w którym odbywają się wykłady
Więcej tematyki współczesnej z dziedziny nauk społecznych i socjologii oraz futurologii
Obecnie rzeczywiście wolałabym wykłady na platformie Zoom, bo wówczas mogłabym w nich uczestniczyć. Natomiast ostatecznie forma spotkań na żywo jest dużo ciekawsza. A może jest szansa na formę łączoną, czyli wykupienie udziału online i transmisji z sali UG? Być może wówczas frekwencja się zwiększy?
Były kiedyś ciekawe wykłady z Piotrem Metzem. Warto wprowadzić tematy podróżnicze pokazywane w ciekawy sposób. Matematyczne i fizyczne - może osoby zainteresowałyby się tez nauka Excela. Języki od podstaw - konwersacja jest dla zaawansowanych. Wykłady o nowych mediach społecznościowych
Niestety uważam, że obecnie wykłady są tylko pod jakąś dziwna grupę osób tworzone. Czekam wraz ze znajomymi na zmiany tematyczne
Tylko fizyka i matematyka
Więcej wykładów z dziedziny filmu, teatru, muzyki popularnej
Podejście do osób niezaszczepionych
Program Akademii jest OK. Interesują mnie tematy społeczne, filozoficzne, filmoznawcze, architektura... Akademia oferuje, ale w mieście urosła spora konkurencja. Podobną ofertę stworzyły np. ECS, IKM, Teatr Szekspirowski. Oraz trudniej te wszystkie smakołyki skonsumować. Pytanie, czy poszerzanie jej zakresu o wykłady z nauk tzw. ścisłych coś zmieni? Tu też sporo się dzieje na zewnątrz. Chociaż... pamiętam kilka pasjonujących wykładów sprzed lat z zakresu biotechnologii, czy medycyny. Spotkań na zoomie też jest bardzo dużo w internecie i niektóre obserwuję. Sama pracuje w instytucji kultury i od dawna obserwuję wręcz przesycenie "rynku".
Nic nie musi się zmieniać
Musiałabym znaleźć czas
Nie potrafię jednoznacznie napisać, to chyba kwestia braku tematów adekwatnych do zmieniającego się szybko świata
Musiałyby pojawić się tematy, które mnie interesują np. tak jak były wykłady z Piotrem Metzem czy Piotrem Suttem
Termin wykładów. Piątki po południu rzadko mam dyspozycyjne
Będę uczestniczył w wykładach, tak jak poprzednio
Wszystko Ok. Wyrehabilituje się i wracam
Wiosna i przejście na czas letni wpłynie na poprawę frekwencji
Interesuje się przede wszystkim sztuką i na te wykłady staram się zapisywać gdy mam taka możliwość
Częściej zajęcia np. w środy
Program, który jest mniej atrakcyjny, a może nasze wymagania po wielu latach wzrosły. Np. 3 wykłady dr Friedricha o pojedynczych malarzach mogą zainteresować jakiegoś fana, ale dla mnie są zupełnie nieinteresujące, bo specjalistą nie jestem i interesują mnie raczej szersze konteksty. Zawsze ciekawie jest posłuchać znanych z mediów specjalistów
Ja musiałabym wcześniej ustalać dni pracy, żeby nie tracić wykładów
Rozciągnięcie doby do 30 godzin
Tematyka zajęć. Większa różnorodność tematów bardzo wskazana. Teraz mamy np. kilka wykładów z rzędu z malarstwa włoskiego, w dodatku z tym samym wykładowcą. To trochę jak w TVP, gdzie codziennie o sprawach wojskowych wypowiada się jedynie generał Polko a dawniej o terroryzmie mówił jedynie Jerzy Dziewulski
Wykładowcy reprezentują jeden kierunek społeczno-polityczny. To jest nudne
Wykłady na tematy społeczne są pesymistyczne, kręcą się wokół jednej wizji świata. Zapraszani są goście z jednej bańki światopoglądowej. Wałkujemy to samo tylko z różnych perspektyw. Fajnie by było, gdybyśmy odkrywali świat, a nie tylko go oceniali np. żeby było więcej wykładów o innych kulturach, o innym niż "zachodnie" spojrzeniu na świat
Nic nie zmieniamy. Całkowicie polegamy na doborze wykładowców na auli
Mam nadzieję, że kiedy uporam się z problemami, wrócę
Tematy wykładów
Chętnie wysłuchałabym wykładu popularnonaukowego z medycyny
Wrócę jak najszybciej



ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość