Do czego potrzena nam jest religia ?

Opinie i komentarze na temat wykładów (wykładowców również), warsztatów i innych zajęć organizowanych przez Akademię 30+

Moderator: pablo

Milionis
Posty: 509
Rejestracja: 20 cze 2013, o 14:11
Kontakt:

Do czego potrzena nam jest religia ?

Post autor: Milionis »

Ostanie środowe /zoom zoomowej :) / spotkanie z profesorem Bartłomiejem Dobroczyńskim, kierownikiem Zakładu Psychogii Ogólnej w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, miało charakter wywiadu. Paweł Mazur przewidział sporo pytań do naszego gościa.

Niestety, nie mogłam uczestniczyć w całym spotkaniu. Ciekawi mnie jak daleko zaszła dyskusja, czy była szansa na pytania licznie zgromadzonych zoomowych słuchaczy.

Wysłuchałam na Y T wywiadu z naszym prelegentem.

https://youtu.be/OyRce0BOY-c. /Kim jest Polak nie-katiolik /


Mówił w nim o tym, że religia spełnia funkcję poczucia wspólnoty /i wyjścia poza siebie/ czy tożsamości za którą tęsknimy.

Nie wiem czy dobrze to rozumiem.
Naród wybrany i jego religia, czy Amisze zamknięci w swoich grupach to to samo co Polacy katolicy?

Dlaczego młodzi polscy politycy, nawet opozycyjni!! /podkreślają tak bardzo wpływ swojej katolickości na działalność polityczną?

Dlaczego Polak Katolik nie widzi w arabskim chrześcijaninie swojego Brata w Wierze "gdzie nie ma Żyda ani Greka, kobiety i mężczyzny"?

Uczestnictwo w naszym Forum zostało uproszczone. Proszę o podzielenie się refleksjami z tego spotkania.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość