Zaczynamy!!!!

Opinie i komentarze na temat wykładów (wykładowców również), warsztatów i innych zajęć organizowanych przez Akademię 30+

Moderator: pablo

Milionis
Posty: 509
Rejestracja: 20 cze 2013, o 14:11
Kontakt:

Zaczynamy!!!!

Post autor: Milionis »

Już Pan Kierownik zamieścił informację o tym kiedy ruszamy, z kim się spotkamy /w sali wykładowej!!! /, o czym posłuchamy.
Spotkania zoomowe, literackie i lingwistyczne, też są zaplanowane.

Chce się żyć.

Bo już się bałam że pozostanie mi tylko "myśl Lenina, która jesienią mnie przy życiu trzyma" :D
pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Re: Zaczynamy!!!!

Post autor: pablo »

Nie wszystko jeszcze jest, bo brakuje zajawek naszych kolejnych saloników literackich (kilka dni na to potrzebuję) i spotkania z cyklu 15 minut z..., które 30 października poprowadzi Kasia. Będzie oczywiście o cmentarzach, bo Kasia się w tej tematyce lubuje. No i jeszcze nie mam tematu (bo jest tylko temat roboczy) wykładu prof. Adama Leszczyńskiego, ale dzisiaj mam ten temat mieć.
Zerknąłem jeszcze raz na program i zauważyłem, że aż w czterech tematach pojawia się... Polska (raz Polska Ludowa, niemniej jednak Polska). To niepokojący znak czasu, że znowu nam ta Polska tak na sercu siedzi i świat sobą przesłania...

Ja nie chcę nic innego, niech jeno mi płacze
Jesiennych wiatrów gędźba w półnagich badylach;
A latem niech się słońce przegląda w motylach,
A wiosną – niechaj wiosnę, nie Polskę zobaczę.
(Jan Lechoń, Herostrates)

Na wiosnę pewnie wiosny znów nie zobaczymy, nawet jeśli uda nam się uporać z tą nieszczęsną pandemią...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość