Dzieje muzyki. Barok

Opinie i komentarze na temat wykładów (wykładowców również), warsztatów i innych zajęć organizowanych przez Akademię 30+

Moderator: pablo

bianka
Posty: 244
Rejestracja: 1 gru 2009, o 21:12
Kontakt:

Dzieje muzyki. Barok

Post autor: bianka »

Człowiek tak słucha tej muzyki, nawet z zachwytem, ale bez zrozumienia... Idę liczyć głosy w fugach :)

Przez cały wykład przypominał mi się świetny spektakl "Kolacja na cztery ręce" z Wilhelmim i Gajosem.
pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Re: Dzieje muzyki. Barok

Post autor: pablo »

Wykład był świetny. Zdradzę, że dzień przed wykładem prof. Sutt zaczął się "łamać", czy nie poświęcić na barok dwóch spotkań, ale stwierdziliśmy, że szkoda by było rezygnować z zajęć o muzyce współczesnej (bo z jakichś zajęć musielibyśmy zrezygnować). A partytury współczesnych utworów przypominają podobno awangardowe malarstwo ;). Warto byłoby to zobaczyć. To będą takie zajęcia z pogranicza sztuk muzycznych i plastycznych ;).

Przypadkiem wpadła mi w ręce biografia Glenna Goulda (nawet nie wiedziałem, że tę książkę mam w biblioteczce :? ).
To właśnie muzyka Bacha sprawiła, że Gould postanowił zostać pianistą. Małego Glenna nie można było oderwać od fortepianu (za przerwy w graniu rodzice dawali mu nagrody :o). Trafił swój na swego, czyli geniusz na geniusza.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość