Vermeer

Opinie i komentarze na temat wykładów (wykładowców również), warsztatów i innych zajęć organizowanych przez Akademię 30+

Moderator: pablo

pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Vermeer

Post autor: pablo »

To był najdłuższy wykład w historii Akademii 30+! (2,5 godz.). W dodatku w jakże niesprzyjających warunkach!
Ale udało się zobaczyć 36 obrazów (chyba, nie liczyłem).
Mimo wszystko bardzo lubię (i cenię) wykładowców, którzy nie patrzą na zegarek, dla których poprowadzenie wykładu to coś więcej niż tylko praca do wykonania.

A Vermeer wspaniały. Też działa na mnie kojąco. Niestety, nie widziałem żadnego obrazu w oryginale :( .
sylvia
Posty: 24
Rejestracja: 26 paź 2010, o 08:40
Kontakt:

Re: Vermeer

Post autor: sylvia »

Jestem pod wrażeniem pasji, wiedzy,zaangażowania i poczucia humoru wykładowcy:) Mam wielka nadzieję, że malarze będą kontynuowani w następnym semestrze.
Jesli chodzi o Vermeera, to w moim odczuciu jego dorobek jest adekwatny do czasu życia. Na poprzednich wykładach nie mogłam się nadziwić ilości dziel wychodzących spod pędzla artysty - np. Caravaggio..kilka obrazów rocznie..jak to możliwe?
i to przy dosć hulaszczym trybie życia :shock:
Anna
Posty: 117
Rejestracja: 2 gru 2009, o 16:08
Kontakt:

Re: Vermeer

Post autor: Anna »

To był najdłuższy wykład w historii Akademii 30+!...
Nie miałabym nic przeciwko temu by był jeszcze dłuższy, nawet w tej gęstej atmosferze.
Zabrałam na ten wykład koleżankę, nie mówiąc, co ją czeka. Wyszła w szoku, oczarowana wiedzą i lekkością z jaką dr Friedrich opowiada o malarstwie. Mamy kolejną ofiarę uroku naszego ulubionego wykładowcy :lol: I już zapowiedziała , że przystępuje do A30+.
pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Re: Vermeer

Post autor: pablo »

Anna pisze:I już zapowiedziała , że przystępuje do A30+.


Radość z każdego nawróconego ;).
sylvia pisze:Na poprzednich wykładach nie mogłam się nadziwić ilości dziel wychodzących spod pędzla artysty - np. Caravaggio..kilka obrazów rocznie..jak to możliwe?


Bo takiemu geniuszowi namalowanie obrazu przychodzi bez wysiłku. Oni pracują w tych krótkich przerwach między jedną hulanką a drugą. Choć Vermeer akurat prowadził życie przykładne i bogobojne. Czyli tak też można. Ale wówczas, jak widać, mniej się maluje :( .
Anna pisze:Mamy kolejną ofiarę uroku naszego ulubionego wykładowcy


Rzeczywiście ulubiony. W sobotę wspomnę coś nie coś o wynikach ankiet, które ten fakt (ulubienia) niewątpliwie potwierdzają.
bianka
Posty: 244
Rejestracja: 1 gru 2009, o 21:12
Kontakt:

Re: Vermeer

Post autor: bianka »

Jakże urocze (prawie)zakończenie roku! W ogóle nie zauważyłam, że minęło tyle czasu!
Wykład był oczywiście fantastyczny i bardzo się cieszę, że tym razem było trochę więcej "ukrytych znaczeń" a mniej "roboty malarskiej" - doskonałe proporcje.
Pojawiły się kolejne sugestie następnych tematów :))))) Jestem bardzo za i coś mi mówi, że ciąg dalszy nastąpi :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość