Wykład prof. Bartosia - Zwrot hermeneutyczny

Opinie i komentarze na temat wykładów (wykładowców również), warsztatów i innych zajęć organizowanych przez Akademię 30+

Moderator: pablo

blaise
Posty: 7
Rejestracja: 6 lis 2010, o 15:31
Kontakt:

Wykład prof. Bartosia - Zwrot hermeneutyczny

Post autor: blaise »

Niemal od razu po wykładzie prof. Bartosia można było jeszcze posłuchać na tokfm w audycji lekcja religii uzupełnienia. Audycje są archiwizowane więc pewnie lada dzień pojawią się na stronie:

http://www.tok.fm/TOKFM/0,89521.html

Audycja raczej nie była na żywo :lol:

Warto posłuchać, bo dopiero po kilku dawkach Bartosia zaczynam łapać jak to z tym postmodernizmem sprawa wygląda (audycja jest można powiedzieć podsumowaniem dzisiejszego wykładu oraz wykładu z zeszłego roku - św Tomasz z Akwinu a postmoderniści).
pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Re: Wykład prof. Bartosia - Zwrot hermeneutyczny

Post autor: pablo »

A ja z grubsza złapałem podstawowe pojęcia filozofii Heideggera, z czego bardzo jestem rad :D.
Gdyby tak hermeneutyka trafiła pod strzechy :!: Jeśli nie ma absolutnej, obiektywnej i jedynej prawdy, to odpada jeden z głównych powodów, dla których ludzie skaczą sobie do gardeł (zapewne znaleźliby sobie innym powód, aby się wzajemnie wyrzynać, ale może nie robiliby już tego z takim zapałem :?: ).
Ale my chyba nadal myślimy jak Grecy :( .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość