Wykład prof. Zbigniewa Izdebskiego

Opinie i komentarze na temat wykładów (wykładowców również), warsztatów i innych zajęć organizowanych przez Akademię 30+

Moderator: pablo

pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Wykład prof. Zbigniewa Izdebskiego

Post autor: pablo »

Mówienie o seksie w sposób naturalny, niezideologizowany, zawsze działa na mnie krzepiąco ;).

Niestety, przenosimy relacje konsumpcyjne na relacje z innymi ludźmi (także te intymne). Ma być szybko, łatwo i bez wysiłku, a czas od zachcianki do jej zrealizowania ma być jak najkrótszy. Zachowania opisane przez Profesora mogą nam się nie podobać i możemy ich nie akceptować (patrz: przygodny seks internetowy razy trzy w drodze do Łańcuta), ale tak już jest... Szczęścia to co prawda nie daje, ale człowiek współczesny (a w zasadzie powinniśmy powiedzieć za Zygmuntem Baumanem - ponowoczesny) wcale nie chce być szczęśliwy. On chce tylko za szczęściem nieustannie gonić, a to jest zasadnicza różnica :).
bianka
Posty: 244
Rejestracja: 1 gru 2009, o 21:12
Kontakt:

Re: Wykład prof. Zbigniewa Izdebskiego

Post autor: bianka »

Wszystkim zainteresowanym (a niezainteresowanych nie spotkałam jeszcze :lol: ) polecam program "Kochaj się długo i zdrowo" w Radiu Tok FM w czwartki od 22.00 do północy.
Ewa Wanat i dr Andrzej Depko - oni to potrafią o seksie pogadać :!:
http://www.tok.fm/TOKFM/1,89187,4927638.html
jagat
Posty: 34
Rejestracja: 2 gru 2009, o 15:32
Kontakt:

Re: Wykład prof. Zbigniewa Izdebskiego

Post autor: jagat »

pablo pisze:Szczęścia to co prawda nie daje, ale człowiek współczesny (a w zasadzie powinniśmy powiedzieć za Zygmuntem Baumanem - ponowoczesny) wcale nie chce być szczęśliwy. On chce tylko za szczęściem nieustannie gonić, a to jest zasadnicza różnica :).
A ja tam lubię być szczęśliwa.
Co do wykładu - żałuję, że profesor nie miał trzech godzin do dyspozycji. Może wtedy łatwiej byłoby mu powiedzieć, o wszystkim, o czym chciał, bo wyszło trochę nieskładnie. Mimo to warto było posłuchać.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość