Wyzwania współczesnej teologii związane z odkryciami pozasło

Opinie i komentarze na temat wykładów (wykładowców również), warsztatów i innych zajęć organizowanych przez Akademię 30+

Moderator: pablo

lukasz
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2010, o 19:10
Kontakt:

Wyzwania współczesnej teologii związane z odkryciami pozasło

Post autor: lukasz »

Witam,

czy jest szansa na udostępnienie slajdów z wykładu profesora Ludwika Kostro? Siła wyższa, musiałem wyjść przed 20-stą w najciekawszym momencie. Teraz nie wiem, jaki układ jest u władzy sił niebieskich.

pozdrawiam,
Łukasz
bianka
Posty: 244
Rejestracja: 1 gru 2009, o 21:12
Kontakt:

Re: Wyzwania współczesnej teologii związane z odkryciami pozasło

Post autor: bianka »

Chwilowo nasi górą, ale jest obawa, że to się zmieni...

Wiele wcieleń Chrystusa to niezła próba, ale mam wątpliwości, czy w każdej cywilizacji Mesjasz musi się pojawić? Może ludzie z innych galaktyk produkują więcej oksytocyny, albo natrafili na złoża fosforu i będąc mądrzejszymi i bardziej empatycznymi nie nabroili za bardzo, więc odkupienie nie było konieczne. Co wtedy z Trójcą Świętą? pozostaje nieujawniona... ale od czego są objawienia i prorocy?
Podoba mi się możliwość wyboru wariantu boskości, a właściwie synostwa bożego Jezusa.
W ogóle, mniej dogmatów, więcej kombinowania na własną rękę! Taki wariant religijności mi odpowiada, bo daje prawdziwą okazję do poszukiwań, co, w końcu jest istotą sprawy.

A elektrony mają duszę :D i bozon Higgsa pewnie też... :mrgreen:
Anna
Posty: 117
Rejestracja: 2 gru 2009, o 16:08
Kontakt:

Re: Wyzwania współczesnej teologii związane z odkryciami pozasło

Post autor: Anna »

I zrobił nam się kłopot, to tak zawsze z nadmiarem jest, głowa boli... I znów Polacy namieszali, gdyby nie Kopernik, Wolszczan i inni mielibyśmy jedną słuszną biblię i jednego Jezusa a przede wszystkim nie byłoby kłopotu z Matką Boską, bo jakże ją powielic?
Samodzielny wybór... Tak, odpowiada mi :!:
pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Re: Wyzwania współczesnej teologii związane z odkryciami pozasło

Post autor: pablo »

Prezentację mam, zamieścimy ją na stronie.

Jest pełen podziwu dla inwencji teologów. Gdyby nie daj Boże okazało się, że Jezus nigdy nie istniał i tak by potrafili doskonale z tego wybrnąć. Przez dwa tysiące lat powstała naprawdę imponująca teologiczna konstrukcja, któa już żyje własnym życiem. Sama dla siebie jest punktem odniesienia.

Pocieszyła mnie myśl, że prawdopodobnie nie jesteśmy sami we Wszechświecie :).
lukasz
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2010, o 19:10
Kontakt:

Re: Wyzwania współczesnej teologii związane z odkryciami pozasło

Post autor: lukasz »

Prezentację mam, zamieścimy ją na stronie.
Swietnie. Czekam z niecierpliwością.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość