W stulecie abstrakcji

Opinie i komentarze na temat wykładów (wykładowców również), warsztatów i innych zajęć organizowanych przez Akademię 30+

Moderator: pablo

pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

W stulecie abstrakcji

Post autor: pablo »

To była nasza pierwsza wyprawa do muzeum bez dr. Jacka Friedricha, ale moim (obiektywnym zdaniem organizatora ;) ) bardzo udana. Pani Joanna Szymula (z Oddziału Sztuki Współczesnej MN w Gdańsku) dość klarownie i przystępnie wprowadziła nas w świat malarstwa abstrakcyjnego. W każdym razie dla mnie abstrakcja nie jest już teraz taką abstrakcją.
Mimo że więcej wiem i rozumiem, chyba nadal za takim malarstwem nie przepadam (choć przyznam, że obrazy Lenicy zrobiły na mnie duże estetyczne wrażenie). No i świetna była ta droga krzyżowa (nazwisko autora wypadło mi z pamięci). Czarne prostokąty na białym tle w różnych konfiguracjach.
Gosia
Posty: 56
Rejestracja: 1 gru 2009, o 21:36
Kontakt:

Re: W stulecie abstrakcji

Post autor: Gosia »

Droga Krzyzowa też zapadła mi w pamięć i masz 100% rację, iż abstrakcja już nie jest aż tak abstrakcyjna - dobrze, że czasami były tytuły tych prac:) Chiciaż niektore z nich oczywiście nic nam nie mówily - mi osobiście podabały się "3D".
"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość