Wykład prof. Jerzego Sikorskiego

Opinie i komentarze na temat wykładów (wykładowców również), warsztatów i innych zajęć organizowanych przez Akademię 30+

Moderator: pablo

pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Wykład prof. Jerzego Sikorskiego

Post autor: pablo »

Pan Profesor ma niezwykłą umiejętność przedstawiania rzeczy trudnych w sposób klarowny i zrozumiały.
Zastanawiam się, jakie to miałoby znaczenie dla nas, gdyby rzeczywiście istniały światy równoległe... Chyba żadne. To niech sobie istnieją.
Uspokoiłem się też nieco, kiedy usłyszałem, że zderzenie galaktyk to nic takiego. Pamiętam z poprzedniego wykładu Profesora, że za 5 miliardów lat dojdzie do zderzenia naszej galaktyki z inną galaktyką (nazwa tej innej wyleciała mi z pamięci). Wyglada na to, że nie ma się czego bać. Jedynie trochę więcej gwiazd będzie widać na niebie. Ale to chyba fajnie, co nie? ;)
Gosia
Posty: 56
Rejestracja: 1 gru 2009, o 21:36
Kontakt:

Re: Wykład prof. Jerzego Sikorskiego

Post autor: Gosia »

Podobało mi się porównanie parowania czarnych dziur do banku:))))
"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
aniam
Posty: 31
Rejestracja: 10 gru 2009, o 22:36
Kontakt:

Re: Wykład prof. Jerzego Sikorskiego

Post autor: aniam »

Ja tylko dzięki tym porównaniom jestem w ogóle w stanie cokolwiek zrozumieć ! :D Vivat prof. Sikorski !! :D
koszmarektom
Posty: 5
Rejestracja: 14 gru 2009, o 20:50
Kontakt:

Re: Wykład prof. Jerzego Sikorskiego

Post autor: koszmarektom »

Wykład jak każdy profesora był świetny i jasny do bólu. Jego porównania są niesamowite i to że potrafi znaleźć je tak na poczekaniu jest jeszcze większym dowodem jego wielkości i klasy.

A jak już będzie dostępną prezentacja (mam nadziej że szybka) to z chęcią obejrzę filmiki.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość