Zakończenie roku

Opinie i komentarze na temat wykładów (wykładowców również), warsztatów i innych zajęć organizowanych przez Akademię 30+

Moderator: pablo

Milionis
Posty: 509
Rejestracja: 20 cze 2013, o 14:11
Kontakt:

Zakończenie roku

Post autor: Milionis »

Pan Kierownik podsumował mijający rok w naszej fundacyjnej Akademii.
Frekwencja na wykładach była doskonała stąd wynik finansowy również zadowalający. /Ciekawe czy oddziały Akademii 30+ w Krakowie i Częstochowie zawiesiły swoją działalność z powodu braku wsparcia sponsora czy zabrakło zmotywowanych słuchaczy?/
Przyszłość edukacyjna na kolejny rok wyglada bardzo obiecująco. Cykle wykładów, wyprawy kulturalne i krajoznawcze.
Liczymy, że jako mniejszość starająca się myśleć zmienimy, chociaż nieznacznie, statystyki intelektualnej i kulturalnej aktywności populacji w kraju nad Wisłą.

Motto na wakacje może być takie-

Analfabetami XXI wieku będą ci, którzy nie umieją się uczyć, oraz ci, którzy nie są w stanie oduczyć się tego, czego już się nauczyli i uczyć się na nowo.

Alvin Toffler

amerykański pisarz, socjolog i futurolog
pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Re: Zakończenie roku

Post autor: pablo »

Statystyk specjalnie nie zmienimy, ale nie ma sensu się tym przejmować. Trzeba po prostu robić swoje, jak śpiewał nieodżałowany Wojciech Młynarski.

Pomorze jest dość specyficznym regionem. Bardziej otwartym i liberalnym niż reszta kraju, więcej ludzi czyta też tu książki (kiedyś zamieściłem na FB badanie czytelnictwa dotyczące Gdańska, stąd to wiem), więc zapewne łatwiej jest tu robić Akademię niż w konserwatywnym Krakowie czy rozmodlonej Częstochowie ;).

Program na przyszły semestr mam już z grubsza ustalony. Liczę na to, że Wam się spodoba.
W przyszłym roku w maju na wycieczkę zagraniczną pojedziemy do... Czech. Jak się grupa nie uzbiera, podaję się do dymisji :(.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość