Jak oni grają!

Opinie i komentarze na temat wykładów (wykładowców również), warsztatów i innych zajęć organizowanych przez Akademię 30+

Moderator: pablo

Milionis
Posty: 509
Rejestracja: 20 cze 2013, o 14:11
Kontakt:

Jak oni grają!

Post autor: Milionis »

Led Zeppelin -to kolejna grupa muzyczna,którą zaproponował nam,w swoim cyklu spotkań,dziennikarz muzyczny Piotr Metz.

Zespół-absolutny klasyk będący inspiracją muzyczną dla wielu muzyków różnych nurtów i pokoleń.A grają tak,że.."ciarki przechodzą".Nawet w warunkach trudnych akustycznie.

Dla mnie odkryciem stało się wykonanie utworu "Kashmir" z towarzyszeniem dwóch orkiestr.Perełka.

Dorzucam link ze słowami utworu:

http://www.azlyrics.com/lyrics/ledzeppelin/kashmir.html
pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Re: Jak oni grają!

Post autor: pablo »

Przyznam się, że do tej pory nie byłem jakimś wielkim fanem Led Zeppelin, znałem oczywiście "Schody do nieba", ale poza tym niewiele więcej. To spotkanie było więc dla mnie bardzo ciekawe poznawczo.
Niewątpliwie to doskonały zespół z wybitnymi, charyzmatycznymi postaciami. Jimmy Page wyczynia na gitarze cuda ;). Mimo wszystko żałuję, że trzeci raz nie poleciał wczoraj "Kashmir" :(. Ale i tak było sporo muzyki okraszonej ciekawymi opowieściami i anegdotami.
Zdradzę, że przedłużamy cykl o kolejne trzy spotkania, które odbędą się w semestrze letnim. Na razie z p. Piotrem ustaliliśmy, że czwartym zespołem będzie - no jakże by inaczej - Rolling Stones. Co do reszty trzeba się będzie jeszcze zastanowić. Pan Piotr zaproponował, żeby wyjść może poza lata 60. i 70. Ale jeszcze mamy chwilę, aby to ustalić.
adam
Posty: 38
Rejestracja: 11 lis 2010, o 14:29
Kontakt:

Re: Jak oni grają!

Post autor: adam »

Zdecydowanie wyjdźmy poza lata 60 i 70 . Brane są pod uwagę tylko zespoły brytyjskie czy reszta świata też ?
pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Re: Jak oni grają!

Post autor: pablo »

Następna trójka jest już ustalona. A więc... Rolling Stones, U2 i Genesis. Wyjście poza lata 70. i 80. niewątpliwie jest. Ale zostajemy w Wielkiej Brytanii.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość