Stary Doktór

Opinie i komentarze na temat wykładów (wykładowców również), warsztatów i innych zajęć organizowanych przez Akademię 30+

Moderator: pablo

Milionis
Posty: 513
Rejestracja: 20 cze 2013, o 14:11
Kontakt:

Stary Doktór

Post autor: Milionis »

Rok Korczakowski miał dla mnie raczej wymiar ...refleksyjnie-tragiczny.Nadal boję się obejrzeć biało-czarny film Wajdy.

Chociaż po dzisiejszym spotkaniu z Dariuszem Bugalskim już wiemy jak błędnie ,bo z niewiedzy,przypisujemy Januszowi Korczakowi cechy figury śmierci.

W klimacie radiowym nasz prelegent przedstawił nam niezwykłego człowieka ,obdarzonego wieloma talentami,realizującego się w wielu dziedzinach sztuki i życia.
Filozof,poeta,pisarz,lekarz,pedagog....miłośnik !!!życia,Cadyk,czyli Sprawiedliwy.

Dlaczego Korczak robił to co robił?Czy przegrał?Czy może mieć naśladowców?Czy potrafi zarażać swoją biofilią? Czy podpowiada nam jak nie stać się Homo Rapax?
bianka
Posty: 244
Rejestracja: 1 gru 2009, o 21:12
Kontakt:

Re: Stary Doktór

Post autor: bianka »

Doskonale rozumiem, że można się zakochać w Korczaku. Mam podobnie.
Nie podzielam jednak optymizmu Dariusza Bugalskiego :( Polacy za bardzo kochają groby i martyrologię, żeby sensownie skorzystać z takich skarbów jak Korczak.
Pokrakałam...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość