Dekady 1900-1910

Opinie i komentarze na temat wykładów (wykładowców również), warsztatów i innych zajęć organizowanych przez Akademię 30+

Moderator: pablo

bianka
Posty: 244
Rejestracja: 1 gru 2009, o 21:12
Kontakt:

Dekady 1900-1910

Post autor: bianka »

I się zaczęło :) Fowizm, kubizm, ekspresjonizm!
Chciałam tylko wyrazić swój żal, że znowu było malarstwo i malarstwo (i manifest :shock: ). Hala turbin i witryna sklepu AEG mignęły przez chwilkę na pożegnanie... A fotografia, a początkujące wzornictwo przemysłowe, rzeźba... Mam ciągle nadzieję, że z kolejnymi dekadami zwiększy się udział innych sztuk wizualnych (siłą rzeczy ;) ).
pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Re: Dekady 1900-1910

Post autor: pablo »

Ta dekada, w której początek miało tyle -izmów, siłą rzeczy musiała być malarska.
A następna to narodziny abstrakcji, więc chyba znowu malarstwo będzie dominować :( . No ale będzie też pisuar Marcela Duchampa. Na otarcie łez ;) .
aniam
Posty: 31
Rejestracja: 10 gru 2009, o 22:36
Kontakt:

Re: Dekady 1900-1910

Post autor: aniam »

bianka pisze: .. A fotografia, a początkujące wzornictwo przemysłowe, rzeźba... .
Obawiam się, że wówczas wykład trwałby nie 2, lecz 20 godzin ... ;) ;) ;) a tego nawet wielbiące wykładowcę słuchaczki mogłyby nie wytrzymać :D :D :D
bianka
Posty: 244
Rejestracja: 1 gru 2009, o 21:12
Kontakt:

Re: Dekady 1900-1910

Post autor: bianka »

aniam pisze:Obawiam się, że wówczas wykład trwałby nie 2, lecz 20 godzin ...
Może i tak ;) ale miało być multidyscyplinarnie... Jednak bardzo mi się podoba ujęcie chronologiczne. To pozwala wiele zrozumieć. Do tej pory miałam do czynienia z opracowaniami dzieł artystów lub grup w oderwaniu od kontekstu i czasem się udawało odszukać podobieństwa, ale co z czego wynikało, tego już nie próbowałam ustalać ... Teraz wiele się wyjaśnia :)
Jeszcze jedna refleksja a propos "stajni Kahnweilera". Niedawno wybuchła awantura wokół działalności Abbey House. Ten dom aukcyjny jest potępiany za podobną działalność. Podpisuje umowy z bardzo młodymi artystami, którzy są zobowiązani do dostarczania swoich dzieł raz na jakiś czas, a następnie sprzedaje te prace za spore pieniądze. I tu jest kłopot, bo, podobno, psują rynek. Ale może i trochę napędzają...
pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Re: Dekady 1900-1910

Post autor: pablo »

bianka pisze:Niedawno wybuchła awantura wokół działalności Abbey House. Ten dom aukcyjny jest potępiany za podobną działalność.
Nic zdrożnego w tym nie widzę. Dom aukcyjny też ponosi przecież jakieś ryzyko.
Na gruncie literatury też się to stosuje. Wydawnictwo zamawia u pisarza ileś tam nienapisanych powieści, zupełnie w ciemno, bo nie wie, co to będzie tak naprawdę warte. Pisarz dostaję pieniądze i może sobie spokojnie tworzyć.
Mnie się to podoba :D
bianka
Posty: 244
Rejestracja: 1 gru 2009, o 21:12
Kontakt:

Re: Dekady 1900-1910

Post autor: bianka »

Cała draka jest o to, że nie sprzedają "uznanych", tylko studentów :)
Ale jak świat światem, bycie genialnym artystą nie jest warunkiem wystarczającym (ani nawet koniecznym) do tego, żeby dobrze sprzedawać swoje dzieła. Grunt, to sprytny marszand.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość