Wykład prof. Sutta

Opinie i komentarze na temat wykładów (wykładowców również), warsztatów i innych zajęć organizowanych przez Akademię 30+

Moderator: pablo

pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Wykład prof. Sutta

Post autor: pablo »

Jak wrażenia? Renesans i barok bardziej przypadł mi do gustu niż muzyka z epok późniejszych (z wyjątkiem radosnego Ruttera i jego Magnificat) Przyznam się ze wstydem, że nazwisk niektórych kompozytorów w ogóle nie znałem :oops:
Poprosiłem Pana Profesora, aby przesłał mi tę prezentację. Jak tylko do mnie dotrze, to zamieszczę ją na stronie (w zakładce materiały).

I jeszcze link do strony Fundacji Iskierka, która powołała do życia Onkologiczną Orkiestrę Dziecięcą. Warto ich wesprzeć, choćby niewielką kwotą. A najlepiej kupić płytę.

http://www.fundacjaiskierka.pl
Gosia
Posty: 56
Rejestracja: 1 gru 2009, o 21:36
Kontakt:

Re: Wykład prof. Sutta

Post autor: Gosia »

Ja byłam pierwszy raz na wykladzie profesora i jestem pod ogromnym wrazeniem czlowieka z pasją:)
Podobalo mi się jak sobie podspiewywał, już widzę go jaki ma wyraz twarzy na wspomnianej radarowej fotce:)

Doskonałe spotkanie przed świętami:)

VIVA Magnificat:)
"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Re: Wykład prof. Sutta

Post autor: pablo »

To koniecznie przyjdź na koncert 26 stycznia. Zobaczysz Profesora w bezpośredniej akcji muzycznej, że tak się wyrażę. :roll:
Maja
Posty: 3
Rejestracja: 2 gru 2009, o 15:33
Kontakt:

Re: Wykład prof. Sutta

Post autor: Maja »

Wykład rewelacja! Wprawdzie zabrakło mi Mozarta, ale pewnie profesor jeszcze o nim wspomni, bo jak mówił Schonberg:"obowiązującą muzyką w niebie jest Bach, ale aniołowie jak są sami, to rają sobie Mozarta" :lol:
Maja
Posty: 3
Rejestracja: 2 gru 2009, o 15:33
Kontakt:

Re: Wykład prof. Sutta

Post autor: Maja »

oczywiście grają - palec mi się omsknął :?
jagat
Posty: 34
Rejestracja: 2 gru 2009, o 15:32
Kontakt:

Re: Wykład prof. Sutta

Post autor: jagat »

pablo pisze: Renesans i barok bardziej przypadł mi do gustu niż muzyka z epok późniejszych (z wyjątkiem radosnego Ruttera i jego Magnificat) Przyznam się ze wstydem, że nazwisk niektórych kompozytorów w ogóle nie znałem :oops:
Poprosiłem Pana Profesora, aby przesłał mi tę prezentację. Jak tylko do mnie dotrze, to zamieszczę ją na stronie.
Na mnie też największe wrażenie zrobiły utwory z tych dwóch epok - chyba po prostu uwielbiam chóry :) Lubię też fortepian, ale nagranie Scherzo Chopina było moim zdaniem niezbyt dobre - metaliczny dźwięk fortepianu.
Nie przejmuj się, Pawle, ja też nie znałam części nazwisk. Po to są te wykłady, by poszerzyć horyzonty :D

Super, że prezentacja będzie na stronie. Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej. Nie marnowałabym na wykładzie czasu na zapisywanie :)

PS. Zdaniem niektórych członków akademii odbiór pięknej muzyki był utrudniony ze względu na różnego typu akompaniamenty serwowane nam przez młodego człowieka z pierwszych rzędów :cry:
Gosia
Posty: 56
Rejestracja: 1 gru 2009, o 21:36
Kontakt:

Re: Wykład prof. Sutta

Post autor: Gosia »

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Gosia
Posty: 56
Rejestracja: 1 gru 2009, o 21:36
Kontakt:

Re: Wykład prof. Sutta

Post autor: Gosia »

pablo pisze:To koniecznie przyjdź na koncert 26 stycznia. Zobaczysz Profesora w bezpośredniej akcji muzycznej, że tak się wyrażę. :roll:
Bedę, będę:)))))
"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość