program na jedenasty semestr

Opinie i komentarze na temat wykładów (wykładowców również), warsztatów i innych zajęć organizowanych przez Akademię 30+

Moderator: pablo

pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Re: program na jedenasty semestr

Post autor: pablo »

W programie pojawił się już temat wykładu ks. Adama Bonieckiego: Dawid i Goliat - jak papież Jan Paweł II dziurawił żelazną kurtynę .
Do tej pory zapraszaliśmy tylko byłych księży z tematami niekiedy mocno wywrotowymi (patrz: prof. Obirek, prof. Bartoś, prof. Kostro), czas zatem na szczyptę ortodoksji, ale też nie do końca prawomyślnej, bo w niektórych kręgach ks. Boniecki ma wszak opinię heretyka i odszczepieńca (a "Tygodnik Powszechny", z którym ks. Boniecki od kilkudziesięciu lat jest związany, to rzecz jasna siedlisko liberalnego zepsucia i rozkładu). Tak że w jakimś sensie trzymamy linię programową ;).
Będzie z pewnością ciekawie. Zapraszamy!
adam
Posty: 38
Rejestracja: 11 lis 2010, o 14:29
Kontakt:

Re: program na jedenasty semestr

Post autor: adam »

pablo pisze:
bianka pisze:Gra terenowa, to raczej 10+
"Jeżeli nie będziecie jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Niebieskiego".

I dlatego faceci do końca życia są jak dzieci :):):)
bianka
Posty: 244
Rejestracja: 1 gru 2009, o 21:12
Kontakt:

Re: program na jedenasty semestr

Post autor: bianka »

pablo pisze:"Jeżeli nie będziecie jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Niebieskiego".
Jeszcze się nie wybieram :mrgreen:
pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Re: program na jedenasty semestr

Post autor: pablo »

bianka pisze:Jeszcze się nie wybieram


W sumie mi też niespieszno... Dziecinnieję tak na wszelki wypadek. Abo to człowiek może być czegokolwiek na tym świecie pewnym :(
Anna
Posty: 117
Rejestracja: 2 gru 2009, o 16:08
Kontakt:

Re: program na jedenasty semestr

Post autor: Anna »

pablo pisze: "Jeżeli nie będziecie jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Niebieskiego".

:lol: :lol: :!:

Świetny program, nie wiem co odrzucic. ;)
Wszystko do wzięcia na pniu, a już prof. Hartman i ks. Boniecki, i jeszcze GMO, i te mitochondria....no i jak tu z czegoś zrezygnowac :shock:
Podoba mi się propozycja dr Friedricha, sensownie wszystko nam się ułoży w odpowiednich szufladkach.
Żałuję, że nie poszwendam się po lesie ; jeszcze nie będę gotowa - nie zdążę wrócic i nie jestem pewna czy zdążę na wykład inauguracyjny, ale już się nastawiam.
pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Re: program na jedenasty semestr

Post autor: pablo »

Anna pisze:Świetny program, nie wiem co odrzucic.
A po co coś odrzucać? ;)
pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Re: program na jedenasty semestr

Post autor: pablo »

Na stronie zamieściłem konspekt wykładu prof. Hartmana (Śmierć Boga?, 14 grudnia).
http://akademia30plus.pl/Trojmiasto/Pro ... mierc_Boga

Z niecierpliwością czekam na to spotkanie.
Anna
Posty: 117
Rejestracja: 2 gru 2009, o 16:08
Kontakt:

Re: program na jedenasty semestr

Post autor: Anna »

pablo pisze: A po co coś odrzucać? ;)
ehh, no "nie chcem ale muszem"- że polecę klasykiem

pablo pisze:Z niecierpliwością czekam na to spotkanie.
ja także i na wszystkie pozostałe też.
pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Re: program na jedenasty semestr

Post autor: pablo »

W tym semestrze będzie kilka nowych zniżek dla słuchaczy Akademii.
Wydawnictwo Smak Słowa z Sopotu zaoferowało nam zniżkę w wysokości ... 30 proc. (sic!)
Oficyna ma w swojej ofercie dużo świetnych książek psychologicznych (publikują tam m.in. "nasi" wykładowcy - prof. Dariusz Doliński, prof. Rafał Ohme, prof. Bogdan Wojciszke, dr Katarzyna Górak-Sosnowska), ale również mało znaną w Polsce literaturę arabską. Zachęcam do odwiedzenia strony http://www.smakslowa.pl, bo zniżka jest naprawdę solidna i da się ją w kieszeni odczuć.

Ze zniżka w wysokości 10 proc. możemy natomiast kupować książki w Sopockim Antykwariacie i Księgarni (al. Niepodległości 743, niedaleko LO nr 2). Zniżka obowiązuje zarówno na książki nowe, jak i używane. Jeśli ktoś szuka jakiejś używanej książki, które nie ma w normalnym obiegu, może ją sobie w antykwariacie zamówić i kupić ze zniżką. To jest fajna możliwość, z której ja już skorzystałem.

http://akademia30plus.pl/Trojmiasto/Znizki

Zniżkę zaoferuje nam również Gdańska Księgarnia Oświatowa (mieście się w budynku Teatru Wybrzeże w Gdańsku).
Księgarnia asortyment ma przebogaty, specjalizuje sie zwłaszcza w książkach z historii sztuki. Prawie każdą książkę będzie można u nich zamówić. Szczegóły podam już wkrótce.
bianka
Posty: 244
Rejestracja: 1 gru 2009, o 21:12
Kontakt:

Re: program na jedenasty semestr

Post autor: bianka »

Jutro Dzień Bluźnierstwa!
...tak mi się luźno skojarzyło z programem... :)))
(rano w TOK FM była bardzo ciekawa rozmowa min. z prof. Hartmanem na ten temat, pewnie niedługo będzie w podcastach, to prześlę linka)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość