high five!

Opinie i komentarze na temat wykładów (wykładowców również), warsztatów i innych zajęć organizowanych przez Akademię 30+

Moderator: pablo

bianka
Posty: 244
Rejestracja: 1 gru 2009, o 21:12
Kontakt:

high five!

Post autor: bianka »

Wielokrotnie już pisałam jak fantastycznym pomysłem jest Akademia, jak doskonałą robotę robi Pan Paweł, jak nie lubię ferii i wakacji.
Jak to znowu napisać, żeby się nie powtarzać? Ale, z drugiej strony, jak tu nie pisać, kiedy człowiek czuje taką potrzebę?
Napiszę poradnik "Jak przeżyć wakacje i nie zwariować", zajmę się poważniej muzyką. Może nawet nagram własną wersję 4'33" - longplejową - Da capo al fine. Wrócę do Berlina (pociągiem z Gdyni!), poczytam Johna Stuarta Mill'a, posłucham Buraka Som Sistema, zrobię sałatkę z kus kus i sprawdzę, co na forum :)))

Pięć lat!!! Jeszcze pięć i grozi nam zmiana kodu :mrgreen:
edka
Posty: 11
Rejestracja: 16 lis 2010, o 12:40
Kontakt:

Re: high five!

Post autor: edka »

Witam,
Na pytanie znajomych od kiedy uczęszczam na wykłady w Akademii 30+ odpowiadam, że od środy .... od wykładu p.Magdaleny Środy. I tak zleciało mi dwa i pół roku.
Przez ten czas poszerzyłam wiedzę z dziedzin, z którymi nie ma do czynienia na co dzień, odkryłam piękno muzyki poważnej, zainteresowałam się malarstwem, a przede wszystkim poznałam fajnych ludzi :P

Dla Pawła wielkie dzięki :D

Tort z okazji piątej rocznicy był przepyszny :D

Pozdrawiam
Edyta
pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Re: high five!

Post autor: pablo »

Przeżyłem wczoraj niesamowicie miłe chwile, do teraz nie mogę się jeszcze otrząsnąć :o. Bardzo Wam dziękuję za ten list (powiesiłem go już sobie na ścianie). Fajnie jest mieć poczucie, że to coś się robi, jest tak dobrze odbierane. To naprawdę dodaję skrzydeł (na kolejny wykład z pewnością przylecę).
Mam duże szczęście, że mogę przebywać (przynajmniej raz w tygodniu, a czasem częściej) z tak fajnymi, otwartymi, kulturalnymi i inteligentnymi ludźmi (zwłaszcza że wokół pospolitość skrzeczy).

Po każdym zakończeniu roku wpadam w melancholię. Na szczęście w lipcu są jeszcze kajaki, a we wrześniu z grupą teatralną będziemy kręcić filmiki do naszej sztuki. Tak że jest szansa, że nie do końca przez wakacje zmarnieję ;).

Inauguracja nowego roku - 12 października!
A w maju jedziemy do... Wiednia z przystankiem we Wrocławiu (dr Jacek Friedrich już o tym wie i wstępnie się na taki ekskurs zgodził :)).

Miłych wakacji,
Pozdrawiam serdecznie
Paweł
sylvia
Posty: 24
Rejestracja: 26 paź 2010, o 08:40
Kontakt:

Re: high five!

Post autor: sylvia »

To był miły wieczór.
Akademia faktycznie sie nie starzeje, cały czas kipi energią i dostarcza niesamowitych przeżyć.

Uczta dla ducha i podniebienia :D
Wykład był bardzo ciekawy, zachwyciło mnie tango Piazzolli.

Pozdrawiam wakacyjnie 8-)

Sylwia
aniam
Posty: 31
Rejestracja: 10 gru 2009, o 22:36
Kontakt:

Re: high five!

Post autor: aniam »

Na teście wypadłam słabo, więc trochę mi głupio ... na swoje usprawiedliwienie powiem, że nie byłam na poprzednich wykładach z tego cyklu i baardzo żałuję :(
Ale na osłodę dostałam tort! Pyszny był!!!!
A Akademii dziękuję. Przez te pięć lat bardzo dużo się dowiedziałam :) Wykłady są częstym tematem moich rozmów ze znajomymi ... fajnie jest mieć coś do powiedzenia ;);) :):):)
pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Re: high five!

Post autor: pablo »

Do posłuchania w okresie wakacji (płyty, które były nagrodami w naszym teście; trzech jeszcze brakuje, ale jak dostanę namiary, to uzupełnię).

1. The Nutcracker, Tchaikovsky, Royal Philharmonic Orchestra, Vladimir Ashenazy
2. Water Music, G.F. Handel, Academy of St Martin in the Fields, Neville Marriner
3. Liszt, Piano Concertos 1&2, Totentanz, Hungarian Fantasy, Georges Cziffra, Orchestre de Paris
4. Debussy, Ravel, Music for two pianos, Vovka i Vladimir Ashkenazy
5. Copland: Billy The Kid, Appalachian spring; Bernstein: Fancy free, West side story, wyk. Leonard Slatkin, Edo de Waart
6. Symfonia nr 8 G-dur oraz Symfonię nr 9 e-moll "Z Nowego Świata" Antonín Dvořák, Orkiestra Filadelfijska pod dyrekcją Wolfganga Sawallisha, EMI Records Ltd.
7. Felix Mendelssohn Bartholdy, A Midsummer Night's Dream, London Symphony Orchestra, Andre Previn, EMI Classics
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość