Dzieje muzyki. Klasycyzm

Opinie i komentarze na temat wykładów (wykładowców również), warsztatów i innych zajęć organizowanych przez Akademię 30+

Moderator: pablo

Anna
Posty: 117
Rejestracja: 2 gru 2009, o 16:08
Kontakt:

Dzieje muzyki. Klasycyzm

Post autor: Anna »

Niestety nie mogłam byc na tym wykładzie, żałuję. Prawdopodobnie jeszcze bardziej będę żałowac, ale jednak...Czy ktoś mógłby podzielic się wrażeniami?
pablo
Posty: 616
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:17
Kontakt:

Re: Dzieje muzyki. Klasycyzm

Post autor: pablo »

No co tu dużo mówić. Było klasycznie, a więc tylko wiedeńscy klasycy: Haydn, Bethoven i Mozart.
Dużo pięknej muzyki, o której prof. Sutt opowiadał z ogniem w oczach ;) (jak mówił, przesłuchał do tego wykładu...130 płyt).
bianka
Posty: 244
Rejestracja: 1 gru 2009, o 21:12
Kontakt:

Re: Dzieje muzyki. Klasycyzm

Post autor: bianka »

Zaraz po wykładzie wydobyłam z czeluści wszystkie dostępne "klasyki" i załadowałam do odtwarzacza w samochodzie.
Nie wiem jak inni, ale ja muszę uważać, czego słucham w czasie jazdy, bo "jadę jak zagrają". (np. Rammstein wzmaga zużycie paliwa i klocków hamulcowych, a Bob Marley gwarantuje płynną jazdę i spokój w korku)
Okazało się, że Requiem Mozarta powoduje mandaty :cry: Wrócę do baroku, Bach bardziej sprzyja skupieniu :D (albo dalej, do Hildegardy z Bingen, choć to już prawie trans...)
Uwielbiam muzykę i nie przeszkodzi mi w tym drewniane ucho! Pomysł na ten cykl wykładów był doskonały i bardzo, bardzo za niego dziękuję!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość