Program

15 minut z... byłym mieszkańcem antypodów

Michał Wrzesiński

24 kwietnia o godz. 17:00

15 minut z... byłym mieszkańcem antypodów

Michał Wrzesiński

24 kwietnia o godz. 17:00

Informacje

  •   24 kwietnia o godz. 17:00
  •   platforma Zoom
  •   Liczba wolnych miejsc: 34 z 100

Opis

Mieszkałem w Australii 20 lat. Opowiedzieć o tym w ciągu 15 minut to nie lada wyzwanie, ale spróbuję się go podjąć. Społeczeństwo australijskie, które jest niesamowitą mieszanką etniczną, religijną i kulturową, różni się bardzo od społeczeństw europejskich. Opowiem zatem o relacjach sąsiedzkich, stosunkach w pracy, tolerancji i poprawności politycznej, o tym, jak Australijczycy zachowują się na co dzień, a także o tym, jak traktuje się tam osoby starsze i niepełnosprawne. Wspomnę też o relacjach między państwem a obywatelem. Jeśli zdążę. Liczę zatem na pytania od Państwa. Odpowiadając na nie, będę mógł pewne rzeczy dopowiedzieć.

Pewnie nikt z Państwa nie wybiera się do Australii aż na 20 lat, ale myślę że podstawowa wiedza o mieszkańcach antypodów może się przydać nawet w czasie dwutygodniowego pobytu.

Michał Wrzesiński

 

Prowadzący

Michał Wrzesiński – z wykształcenia ekonomista (z doktoratem), były attaché i radca handlowy polskiej ambasady w Bogocie, a także były kierownik planowania strategicznego w australijskim banku, dyplomowany psychoterapeuta (ale niepraktykujący), zawodowy tłumacz z języka angielskiego (ale zna również biegle język hiszpański), pisarz (pod pseudonimem Michael Tequila wydał dwie powieści, zbiór poetycki i zbiór opowiadań). Przez 8 miesięcy mieszkał w Grecji, przez 4 lata w Kolumbii, a przez 20 lat - w Australii (ma obywatelstwo polskie i australijskie). Lubi biegać, pływać i jeździć na rowerze. Interesuje się psychologią i polityką, z upodobaniem czyta literaturę południowoamerykańską.

Serwis wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka).