Program

Akademia na językach. Rosyjski

Irena Mahlaj

1 lutego o godz. 19:00

Akademia na językach. Rosyjski

Irena Mahlaj

1 lutego o godz. 19:00

Zapisz się na ten wykład

Zaloguj się

Zostań słuchaczem Akademii 30+

Informacje

  •    1 lutego o godz. 19:00
  •   platforma Zoom
  •   Liczba wolnych miejsc: 6 z 25

Opis

Nie podejrzewam naszego systemu komputerowego o rusofobię, ale co zrobić, cyrylicę stanowczo odrzuca... A może po prostu lituje się nad kierownictwem Akademii i jej marną, a może nawet i żadną, znajomością rosyjskiego. W cyrylicy byłoby pewnie błędów co niemiara. 

W każdym razie będziemy się spotykać raz na dwa tygodnie (w poniedziałki), aby porozmawiać sobie o różnych sprawach w języku Gogola i Dostojewskiego. Może na początek niekoniecznie o literaturze, ale potem? Kto wie...

Zajęcia moderować będzie Irena Mahlaj

Program Zoom można pobrać ze strony: https://zoom.us 

 

 

Prowadzący

Irena Mahlaj – jej pradziadkowie i dziadkowie zostali zesłani na Syberię, więc urodziła się we Władywostoku. Jej pierwszym językiem był język rosyjski. Na uniwersytecie we Władywostoku studiowała ekonomię, a w Polsce – do której wróciła w ramach repatriacji dopiero w 2005 roku – ukończyła kurs analityka finansowego. Pracowała również jako tłumaczka. Uwielbia malarstwo, z upodobaniem chodzi więc na wszystkie wykłady o sztuce, które odbywają się w Akademii 30+, ale sama też hobbystycznie maluje. Lubi Lermontowa, Bułhakowa i Czechowa, nie cierpi za to Tołstoja, Gorkiego i… Dostojewskiego.

Serwis wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka).