Program

Recital fortepianowy. Magia dźwięku: Chopin, Komeda, Lutosławski, Skriabin, Beethoven

Paweł Kowalski

18 grudnia o godz. 19:00

Recital fortepianowy. Magia dźwięku: Chopin, Komeda, Lutosławski, Skriabin, Beethoven

Paweł Kowalski

18 grudnia o godz. 19:00

Zapisz się na ten wykład

Zaloguj się

Zostań słuchaczem Akademii 30+

Informacje

  •   18 grudnia o godz. 19:00
  •   Sala Kameralna Opery Leśnej w Sopocie
  •   Liczba wolnych miejsc: 101 z 200
  •   Cena: 35 zł

Opis

Szczegółów jednak nie będzie. Jakie konkretnie utwory zostaną zagrane w czasie recitalu, musi pozostać niepodzianką :). 

Osoby, które dotąd nie uczestniczyły w recitalach Pawła Kowalskiego, warto poinformować, że artysta nie tylko z wielką wirtuozerią gra na fortepianie, ale również fanstastycznie opowiada o muzykach i ich dziełach. 

UWAGA! W recitalu mogą wziąć udział również osoby, które nie są słuchaczami Akademii 30+. Co należy zrobić? Wystarczy wpłacić 35 zł na konto Instytutu Rozwoju Edukacji z dopiskiem darowizna recital i wysłać mail z informacją o wpłacie na adres: trojmiasto@akademia30plus.pl 

BNP PARIBAS Bank Polska SA.
17 1750 1325 0000 0000 3868 2598

 

 Słuchaczki i słuchacze Akademii 30+ proszeni są natomiast o wpłatę 35 zł, niezależnie od tego, ile mają środków na koncie w Akademii. Wpłatę proszę opatrzyć adnotacją: numer indeksu/recital Pawła Kowalskiego. Dziękujemy.

 

Prowadzący

Paweł Kowalski – jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów. Wykonuje ponad czterdzieści utworów na fortepian i orkiestrę – od Mozarta i Chopina przez Panufnika i Kilara do Góreckiego. Gra również muzykę filmową oraz jazz. Studiował w Kolonii, Warszawie oraz w Vancouver. Występował w 40 krajach na 4 kontynentach. Koncertował m.in. w Salle Pleyel w Paryżu, Konzerthaus w Berlinie, Tonhalle w Zurychu, Konserwatorium Królewskim w Brukseli, Conservatori Superior w Palma de Mallorca, Auditorio Mozart w Saragossie, Palau de la Musica w Walencji. Występował z orkiestrą Sinfonia Varsovia pod dyrekcja Yehudi Menuhina, z orkiestrami radiowymi w Berlinie, Oslo, Zagrzebiu, Katowicach i Warszawie oraz z orkiestrami filharmonicznymi w Europie. W swoim dorobku ma płyty z utworami Chopina, Beethovena, Brahmsa, Zarębskiego i Panufnika. Jest jurorem sześciu międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Serwis wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka).