Program

Spotkanie autorskie z prof. Tadeuszem Bartosiem

3 czerwca o godz. 18:00

Spotkanie autorskie z prof. Tadeuszem Bartosiem

3 czerwca o godz. 18:00

Informacje

  •    3 czerwca o godz. 18:00
  •   Sopoteka (Sopot, ul. Tadeusza Kościuszki 14, II p.)
  •   Liczba wolnych miejsc: 50 z 150

Opis

Jan jest radykalny. Chce być po dobrej stronie świata, nieść ludziom dobro i pomoc. Rezygnuje więc ze studiów i wstępuje do klasztoru. Przyjmuje imię Benedykt. To, czego doświadcza w klasztorze, burzy jednak jego wyobrażenie o życiu pięknym i wzniosłym...

Katolicyzm jest religią śmierci, drogą zbliżania się do śmierci, pozbawiania życia, w której jedni biegną szybciej, a drudzy wloką się niemiłosiernie, oddając przysługi naturze, jej prokreacyjnym prawom. Katolicyzm jest pełną przemocy gnostycką sektą. Jest satanizmem. 

Miłość jest w wielkiej pogardzie pośród nas, duchownych, a najbardziej miłość kobiety i mężczyzny. Piękne słowa o godności małżonków nie potrafią ukryć kpiny i szyderstwa z tych słabszych, którzy muszą się zaspokajać między sobą. Celibat ma swoją wewnątrzną logikę i trudno trwać w nim, nie pielęgnując skrycie w sercu wrogości do erosa. Tylko wrogość może być siłą, która zatrzyma pęd miłości.

(Mnich)

Akademia 30+, wydawnictwo Marginesy (Marginesy) i Sopoteka (sopoteka zapraszają na spotkanie z prof. Tadeuszem Bartosiem, filozofem, wykładowcą akademickim, publicystą, byłym dominikaninem.

Tematem spotkania, które poprowadzi Mirella Wąsiewicz,  będzie powieść Tadeusza Bartosia pt. MNICH

Zapraszamy serdecznie!

Wstęp wolny (ale mimo to proszę się zapisywać na stronie)

 

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka).