Program

Autobus do kultury: "Cesarz" Ryszarda Kapuścińskiego w reż. Mikołaja Grabowskiego w Teatrze Ateneum w Warszawie

31 maja o godz. 11:30

Autobus do kultury: "Cesarz" Ryszarda Kapuścińskiego w reż. Mikołaja Grabowskiego w Teatrze Ateneum w Warszawie

31 maja o godz. 11:30

Informacje

  •   31 maja o godz. 11:30
  •   Teatr Ateneum
  •   Liczba wolnych miejsc: 4 z 31
  •   Cena: 220 zł

Opis

Autobus do kultury rusza w ostatnią trasę w tym semestrze. I znowu do Warszawy, ale tym razem do Teatru Ateneum, w którym jeszcze nie byliśmy. Mikołaj Grabowski, którego teatromanom specjalnie przedstawiać nie trzeba, wyreżyserował tam "Cesarza" Ryszarda Kapuścińskiego.

W przedstawieniu grają m.in tak wybitni aktorzy jak Marian Opania, Marcin Dorociński czy Maria Ciunelis. 

Spektakl będzie miał swoją premierę dopiero pod koniec marca, ale bilety rozchodzą się (a w zasadzie rozeszły się już) błyskawicznie. I stąd ten piątek, który - zdaje sobie sprawę - dla niektórych może być kłopotliwy. Ale na sobotnie spektakle nie było już miejsc. Skąd to zainteresowanie? Wieść gminna niesie, że spektakl ma dużo współczesnych odniesień...

Marian Opania wyznał, że miał sporo wątpliwości, czy tekst Kapuścińskiego da się w ogóle przełożyć na scenę. Słuchowisko radiowe jak najbardziej, ale teatr? Toż to próba karkołomna. Ale jedna próba z reżyserem wystarczyła, aby wątplwości zniknęły. Podniósł ręce i powiedział, że zrobi wszystko, czego reżyser zażąda. 

Przedstawienie zapowiada się więc bardzo obiecująco.

Tym razem jedziemy tylko do teatru. Wyruszymy o 11.30, że mieć jeszcze w Warszawie chwilę przed spektaklem (to będzie koniec maja, liczymy, że pododa nam dopisze). Godziny powrotu zwyczajowo nie zdradzam, żeby nie wywoływać niepotrzebnej paniki.

Miejsc nie ma dużo. Wziąłem wszystkie, które pozostały (rząd VIII i IX; żeby było sprawiedliwie, będziemy losować, choć pewnie dużej różnicy w widoczności między rzędami nie ma). 

UWAGA! Prosimy o wpłacanie całej sumy na wycieczkę, niezależnie od tego, ile mają Państwo środków na koncie. Koniecznie z adnotacją: numer indeksu/autobus do kultury Ateneum

Z wycieczki można się wypisać, bez straty wpłaconej kwoty, do 29 maja, do godziny 11.30. Po tym terminie pieniędzy już nie będzie można odzyskać (można jednak wyznaczyć na swoje miejce inną osobę, która nie musi być członkiem Akademii 30+). 

Serwis wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka).