Program

ZAKOŃCZENIE ROKU. Filmy, które wstrząsnęły światem

prof. dr hab. Krzysztof Kornacki

7 czerwca o godz. 18:30

ZAKOŃCZENIE ROKU. Filmy, które wstrząsnęły światem

prof. dr hab. Krzysztof Kornacki

7 czerwca o godz. 18:30

Informacje

  •    7 czerwca o godz. 18:30
  •   Wydział Filologiczny UG - aula 1.43
  •   Liczba wolnych miejsc: 163 z 290
  •   Cena: 25 zł

Opis

Istnieje wiele książek, które wpłynęły na losy świata. A filmów? Każdy z kinomanów jest w stanie wymienić obrazy, które dokonały radykalnej zmiany w historii sztuki filmowej - czy to estetycznej, czy technicznej. Ale czy powstały filmy, które wpłynęły już nie na historię kina, ale na historię świata w ogóle? Z tym problemem - na konkretnych przykładach z historii X Muzy - postaram się zmierzyć w czasie wykładu. 

prof. Krzysztof Kornacki

 

UWAGA! Przed wykładem podsumujemy, to co się zadziało w Akademii w minionym roku, zarysujemy plany na przyszłość i oczywiście nagrodzimy najpilniejszych słuchaczy. Proszę się tym nie zniechęcać. Część oficjalna będzie naprawdę krótka :).  

Prowadzący

prof. dr hab. Krzysztof Kornacki – filmoznawca, historyk,pracowniki Katedry Kultury i Sztuki Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w historii kina polskiego. Autor książek "Kino polskie wobec katolicyzmu 1945–1970" (książka nominowana do nagrody im. Bolesława Michałka), „Popiół i diament" Andrzeja Wajdy („Pióro Fredry" za Książkę Roku 2011); współredaktor tomów „Poszukiwanie i degradowanie sacrum w kinie" (2002) oraz „Sacrum w kinie. Dekadę później" (2013). Współzałożyciel i pierwszy prezes DKF UG „Miłość blondynki” oraz członek Rady Redakcyjnej czasopisma kultury audiowizualnej „Panoptikum”.

Serwis wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka).