Program

Autobus do kultury. NOSPR w Katowicach. Domingo Hindoyan, Pacho Flores: Neruda, Mozart, Lindberg i Beethoven WYJAZD ODWOŁANY

17 kwietnia 2020 o godz. 07:00

Autobus do kultury. NOSPR w Katowicach. Domingo Hindoyan, Pacho Flores: Neruda, Mozart, Lindberg i Beethoven WYJAZD ODWOŁANY

17 kwietnia 2020 o godz. 07:00

Informacje

  •   17 kwietnia 2020 o godz. 07:00
  •   NOSPR w Katowicach

Opis

Dyrygent:

Domingo Hindoyan

Wykonawcy:

Narodowa Orskiestra Polskiego Radia w Katowicach; Pacho Flores - carno da caccia, trąbka

Program:

Johann Babtist Georg Neruda

Koncert Es-dur na carno da caccia i orkiestrę smyczkową

Wolfgang Amadeusz Mozart

Symfonia Es-dur KV op. 184

Christian Lindberg

"Akbank Bunka" na trąbkę i orkiestrę kameralną

Ludwig van Beethoven

III Symfonia Es-dur "Eroica" op. 55 

Należy nadmienić, że Narodowa Orkiestra Polskiego Radia w Katowicach została przyjęta do międzynarodowej organizacji ECHO, skupiającej najlepsze sale koncertowe Europy. NOSPR stała się więc częścią sieci 21 najbardziej opiniotwórczych instutucji w świecie europejskiej muzyki klasycznej!

Katowice oddalone są od Gdańska nieco dalej niż Warszawa czy Szczecin, tak więc droga powrotna do domu, zaraz po koncercie, w ogóle nie wchodziła w grę. Zanocujemy więc na Śląsku (w hotelu Katowice, który oddalony jest od sali koncertowej o niespełna 500 metrów). I oczywiście nie tylko posłuchamy wspaniałej muzyki, ale postaramy się również coś na Śląsku zobaczyć. Plan jest następujący:

17 kwietnia (piątek)

Godz. 8.00 Wyjazd z Gdańska (z parkingu za Alchemią na Przymorzu)

Godz. 16.00 Przyjazd do Katowic i czas wolny

Godz. 19.30 - 21.30 Koncert w NOSPR 

 

18 kwietnia (sobota)

Godz. 8.00 Śniadanie w hotelu 

Godz. 10.00 - 12.00 Rejza po Muzeum, czyli wystawy stałe w pigułce. Zwiedzanie Muzeum Śląskiego w Katowicach (w dwóch grupach, z przewodnikami) 

Godz. 12.00 - 15.00  Zwiedzanie Katowic z przewodnikiem (p. Michałem Dzióbkiem). Zobaczymy m.in. śródmieście miasta (część nowoczesną, socjalistyczną i "starówkę"), a także pojedziemy do zabytkowej dzielnicy robotniczej, czyli do Nikiszowca 

Godz. 15.00 - 16.30 Obiad

16.30 Wyjazd do Gdańska, do którego dotrzemy pewnie po północy. Ale na dojście do siebie będzie jeszcze niedziela :). 

Uwaga! Cena wycieczki obejmuje: przejazd autokarem w obie strony, nocleg ze śniadaniem w hotelu Katowice ***, bilet na koncert, bilet do Muzeum Śląskiego i opłatę za przewodnika, opłatę za przewodnika po Katowicach, korzystanie z urządzeń tour-guide i ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. 

I jeszcze niezwykle istotna UWAGA nr 2! Na wyjazd do Katowic proszę wpłacić całą kwotę, niezależnie od tego, ile mają Państwo środków na koncie w Akademii. Wpłatę proszę opatrzyć adnotacją: numer indeksu/NOSPR.  Dziękujemy.

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka).