Program

Kai Stensgaard i Piotr Sutt. Gorące rytmy w środku zimy. Koncert

Kai Stensgaard

14 grudnia 2017 o godz. 18:00

Kai Stensgaard i Piotr Sutt. Gorące rytmy w środku zimy. Koncert

Kai Stensgaard

14 grudnia 2017 o godz. 18:00

Informacje

  •   14 grudnia 2017 o godz. 18:00
  •   Sala Kameralna Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie

Opis

Wykonawcy:

Kai Stensgaard – marimba, aluphon

Piotr Sutt – marimba, instrumenty perkusyjne

Bartłomiej Sutt – wibrafon, instrumenty perkusyjne

Karolina Sutt – skrzypce

Gdańska Grupa Perkusyjna Jeunesses Musicales

W programie między innymi utwory Jana Sebastiana Bacha, Astora Piazzolli, Fritza Kreislera, Neya Rosauro, Jana Freichera i Kaia Stensgaarda.

Na koncercie usłyszymy jeden z najnowszych instrumentów perkusyjnych, aluphon, którego konstruktorem i jedynym producentem jest Kai Stensgaard. Instrument powstał niespełna kilka lat temu, a już wszedł do kanonu instrumentarium perkusyjnego i zyskał wspaniałą literaturę koncertową, napisaną przez znanych kompozytorów. Oprócz wielu instrumentów z Ameryki Łacińskiej, Azji, Afryki, klasycznej marimby i jazzowego wibrafonu zaprezentują się także szlachetne skrzypce, nie tylko solo, ale i w połączeniu ze światem perkusji. Tango i samba to tylko początek listy gorących rytmów, które zabrzmią w niezwykłej harmonii z najpiękniejszymi melodiami. Utwory poprzeplatane będą opowieściami o świecie instrumentów smyczkowych i perkusyjnych, które stanowią największą grupę instrumentów muzycznych.

Piotr Sutt

 

Współorganizatorem koncertu jest Bałtycka Agencja Artystyczna BART.

 

Prowadzący

Kai Stensgaard – muzyk, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, kompozytor utworów na marimbę (m.in. Concierto Mexicano wymagającego gry sześcioma młoteczkami), juror międzynarodowych konkursów muzycznych. Jego utwory grane są na całym świecie, sam też również sporo koncertuje (m.in. w Europie, USA, Japonii, Argentynie i Meksyku). Twórca perkusyjnego instrumentu melodycznego - aluphonu.

Serwis wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka).